1992: Golęczewo na zdjęciach z serwisu Zabytek.pl

Zabytek.pl to serwis www udostępniający informacje o obiektach znajdujących się w ewidencji zabytków. Zawiera też karty ewidencyjne obiektów zabytkowych. W przypadku Golęczewa, są to karty z ewidencji przeprowadzonej w 1992 roku, dokumentujące stan budynków w Golęczewie wraz z ich zdjęciami.

Korzystając z faktu, że karty ewidencyjne są w tzw. domenie publicznej, udostępniłem ponad 70 zdjęć z golęczewskich kart ewidencyjnych w serwisie goleczewo.com, na podstronach poszczególnych zabytków. Poniżej przedstawiam galerię z częścią tych fotografii. Czarnobiałe zdjęcia z początku lat 90-tych wyglądają bardzo skromnie, żeby nie powiedzieć zgrzebnie – takie to były czasy. Ale liczne zdjęcia pokazują miejsca, które teraz wyglądają już zupełnie inaczej.

Link do strony z zabytkami Golęczewa na serwisie Zabytek.pl

Swoją drogą, zachęcam do korzystania z serwisu Zabytek.pl, znajduje się tam nóstwo ciekawych informacji i zdjęć. Będąc w terenie można na przykład zezwolić stronie na sprawdzenie lokalizacji telefonu i wczytać te zabytki, które są w najbliższej okolicy.