1997: Inauguracja GKS Golęczewo

Niedawno wspominaliśmy przedwojenny klub KS Prowincja Golęczewo, a dziś dzięki Szymonowi Koziełowi – pierwszemu kapitanowi GKS Golęczewo, możemy zaprezentować historyczne zdjęcie z pierwszego meczu drużyny pod tą nazwą.

„Zdjęcie jest zrobione w dniu otwarcia boiska na Dworcowej, ledwo się zmieściliśmy w wymiarach, ze względu na zbyt mały teren wytyczony na boisko i rosnące w pobliżu topole, które na inaugurację były owinięte materacami do ćwiczeń, żeby nikomu się nic nie stało w czasie meczu” – wspomina Szymon Kozieł.

Skąd nazwa GKS? „Ja byłem zafascynowany wówczas meczami GKS Katowice („Górniczy Klub Sportowy”) w pucharze UEFA, z Girondins Bordeaux. W bramce GKS Katowice cuda wyczyniał wtedy Janusz Jojko. Rzuciłem więc hasło na jakimś spotkaniu czy treningu, że jest GKS Katowice, to dlaczego nie może być GKS Golęczewo” (Golęczewski Klub Sportowy). Pierwszym trenerem nowopowstałego klubu był Przemysław Bytniewski.

Zdjęcie jest wykonane z okazji meczu z amatorskim klubem FC Sołacz (dużo młodzików z Olimpii Poznań tam grało, Golęczewo niestety przegrało 0:3).

Stoją od lewej: 1 – Szymon Kozieł (kapitan); 2 – Marcin Kozieł; 3 – Grzegorz Czachor; 4 – Andrzej Hędrzak; 5 – Piotr Nieużyła; 6 – Michał Czachor; 7 – Jędrzej Rybicki. Dolny rząd od lewej: 8 – Jacek Piaścik; 9 – Przemysław Hędrzak; 10 – Jarosław Sznajder; 11 – Jacek Sznajder; 12 – Przemysław Kołodziej (Ś.P.).