Weekendownik. Golęczewo w przewodniku po gminie Suchy Las

Niewielka książeczka, przygotowana przez gminę Suchy Las wraz z Aleksandrą Warczyńską z wielkopolskaciekawie.pl, przynosi niemałą porcję inspiracji do zwiedzania naszej okolicy. Jest i rozdział o Golęczewie.

Licząca ponad 50 stron broszura wydana została przez Urząd Gminy Suchy Las. Zawiera kilkanaście propozycji wypadów pieszych i rowerowych, wraz z podstawowymi informacjami krajoznawczymi, historycznymi, zdjęciami i poglądowymi mapkami.

Według mnie, to lista gminnych „must see” – miejsc, których nie wypada nie znać, jeśli mieszka się w gminie Suchy Las. Cieszę się, że znalazły się tam też miejsca niekoniecznie oczywiste – w tym na przykład cmentarzyk rodu von Treskow w Radojewie.

Jest i rozdział o Golęczewie, nieprzeładowany informacjami, ale dający rzetelny obraz historii naszej wsi. Nie zabrakło też linka do strony http://www.goleczewo.com.

Przewodniczek w formacie PDF można ściągnąć ze strony internetowej Gminy Suchy Las. Można też otrzymać go w formie drukowanej, bezpłatnie, w urzędzie naszej gminy.